האגו ניצח את טובת הילד

ממחקר שפרסם משרד הרווחה בשנת 2020 (מחקר על ילדים למשפחות גרושות והשוואתם לילדים למשפחות שלא עברו גירושין – דוח מקוצר) עלה, כי במרבית הפרמטרים שנבדקו נמצא מתאם בין גירושי ההורים לבין הישגים נמוכים של הילד, והפערים לרעת ילדים להורים גרושים בולטים יותר בקבוצת הגיל הצעירה.

פערים מרכזיים נמצאו בשיעור הנשירה מבית הספר, בתעודת ההשכלה הגבוהה ביותר, בשיעור הגשת בקשות להפסקת היריון ובגיל הגשת הבקשות, בהגשת כתבי אישום פליליים, ברישום במחלקות לשירותים חברתיים ובהפניה לשירותי רווחה. הפער בין ילדי הורים גרושים לילדי הורים נשואים בנושאים שנבדקו הגיע ע ד ד ד ד ד ד

– 5.4. שיעור בנות 12-18 להורים גרושים שהגישו בקשות להפסקת הירין גבוה פי 5 מהנתון המקביל אצל בנות 12-18 להורים נשואים. מתוך אוכלוסיית המחקר 2,3% מהילדים להורים נשואים הושמו במסגרות רווחה לעומת 3.13% מהילדים להורים גרושים.

צד אחד תמיד מזין יותר את טירוף מלחמת הגירושין. זה קורה בהתנצחות בלתי פוסקת, בביקורת ובהטפה. אותו צד ח

נפשם של הילדים נבנית באמונתם כי הם חלק מכל אחד מהוריהם. ההורים הם גיבורי העל שלהם – וברגע שפגמתם בהורה השני, פגמתםיטחונו הנפשי השורשי ביותר של הילד הקטן שלכם שלכם. את הפגם הזה שום פינוק כבר לא יצליח כבר לתקן.

“משמורת משותפת” הפכה לקוד קדוש: שני בתים שווים והסדרי שהות שוויוניים בין ההורים, לכל ילד, בכל גיל, והמלחמה, שהיא גם מלחמת האגו והתשלומים למזונות, מתנהלת על גבם של הילדים המבולבלים, שרק רוצים שיתנו להם לגדול בשקט.

אוי, עכשיו יקומו מצקצקי האגו והמצפון ויאמרו ששני בתים שוויוניים הם שורש ההורות הנפרדת והם “רק” עניין של הרגל וכי “אבא הוא אבא ולא בייביסטר”. אז תנוח דעתכם, אני אתכם.

עורכת הדין חוה קליין (צילום: שי קדם)

ניסיוני רב השנים בייצוג בדיני משפחה וכמומחית לזכויות ילדים לימד אותי שהביטחון והקשר ההורי עם כל אחד מהילדים לא יושב על חובתו של הילד לנוע בכל גיל בין שני בתים. ”

בהחלט ייתכן אגב, שבגילאי הגן, נהנים הילדים ממעבר מיטיב בין שני הבתים בהסדרי שהות שוויוניים ונהנים, כמו ההורים, מזמן איכות קצוב והסדר שמאפשר להם במקביל גם חופש במחצית השנייה של השבוע, ללא תשלום לבייביסטר במחצית השבוע.

” ” למה אתם עושים את זה לילד/ה שלכם? לעצמכם? לכו לטיפול. כך תוכלו לעזור באמת לעצמכם ולילדים שלכם.

נכון גם לבחון מחדש, בלב כן ופתוח, מה נכון לילדים בגילאים שונים, בכל פעם מחדש: בכיתות גבוהות של בית הספר, חטיבת הביניים וודאי בימי התיכון העליזים, כמו גם את התנגדותם של הילדים להמשיך לישון בכל לילה במיטה אחרת. פעמים רבות התנגדות זו הולכת ומחריפה ואיתה גם מתעוררת מפלצת ההתנגחות השולחת זרועות למחשבות על הגדלת המזונות. גם האגו והזמן להטיף להורה השני ולטפוח על השכם על כמה אתם ההורה היחיד ש”אכפת לו מהילד / ה“וכמובן הפחד של כל אחד מההורים מחלילה לאבד את הקשר הקרוב עם הילדים, כל אלו לא מאפשרים בחינה מחודשת וכנה של מהי באמת טובת הילד.

אתם, כל אחד מההורים, רוצים לישון כל לילה בבית אחר?
בכנות? כנראה שלא. גם כל ניסיונות ה”נסטינג“שניסו הורים – נכשלו, על פי רוב, כישלון חרוץ (להשאיר בית אחד לילדים, וכל אחד מההורים יישן עם הילדים בבית הזה בעת הסדרי השהות שלו עימם, העיקר שהילדים לא יטורטרו). וההורים מעידים שלא עמדו בכך נפשית.

אז למה שהמתבגרים שלכם כן?
” בחנו בחינה טהורה של צרכיו הנפשיים האמיתיים של הילד לעת רצונו בבית אחד ויצירת מרחב נפשי מיטיב וקרוב עם ההורה השני גם אם זה “ללא מחצית הזמן”, נטול רוע, נטול הקטנה, נטו הבנה של צרכיו המשתנים של המתבגר שלכם, שהם ממש לא מעידים על פגם כלשהו בקשר עם ההורה השני.

תנו לילדיכם את התשתית הבטוחה, האוהבת, שאתם שם בשבילם 24/7 ושאתם בוטחים בהור שלכם שלכם כן כן גם בהורות של ההורי, ביטחון מלא מלא מלא מלא מלא מלא מלאהור Oh. זה כל מה שהילדים שלכם צריכים כדי שהנפש שלהם תצמח רגועה ובריאה.

הכתבה באדיבות פורטל המשפט obiter.co.il
לביקור באתר של עו”ד חוה קליין בעלת המכון לטובת הילד לחצו כאן


Source: Maariv.co.il – חדשות מהארץ והעולם by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – חדשות מהארץ והעולם by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!