גנץ יחבור מחדש לנתניהו? שר הביטחון סיפק תשובה נחרצת

שר הביטחון, בני גנץ, קיים היום (שישי) שיחת זום עם פעילי כחול לבן, והתייחס לשמועות שהתגברו בשבוע החולף על חבירה אפשרית שלו לגוש נתניהו לצורך הקמת ממשלה חלופית.

“זה הכל אגדות, ואנשים לצערי אולי משני הצדדים שרוצים כביכול להשתמש בסיפור הזה (“ממדים ללימודים”) לצרכים פוליטיים. ביבי מחזק כך את מעמדו בליכוד. גורמים בקואליציה מנסים להאשים אותי בפירוק אפשרי של הקואליציה”, אמר גנץ.

“לצערי, נתניהו שתרם רבות למדינת ישראל, בשנים האחרונות פגע בממלכתיות, ובשלטון החוק. פגע בשלטון הדמוקרטי במדינת ישראל. ידעתי מתי אני צריך להתייצב לטובתה של מדינת ישראל. מה שתמיד הכתיב אותי זו היא רק טובתה של מדינת ישראל”, הוסיף.

כמו כן התייחס גנץ למתיחות הביטחונית לקראת יום ירושלים: “אנחנו תמיד נמצאים במקומות רגישים. המציאות של ירושלים היא תמיד רגישה. עיר שחשובה לנו בוודאי כיהודים, אבל היא חשובה גם למוסלמים וגם לנוצרים. יום ירושלים הוא יום חשוב מאז ומעולם, אנחנו רשאים ויכולים לעשות בה איזה מצעד שאנחנו רוצים. אין לנו שום כוונה להפר שום דבר בהר הבית, זה הכול ספינים. לא ניתן לאף אחד לאיים על הריבונות שלנו ועל המהות שלנו. נהיה ערוכים לכל פרובוקציה שחמאס ינסו לעשות. בשנה שעברה החמאס החליט לירות רקטות לעבר ירושלים, שהתוצאה שלו הייתה מבצע “שומר חומות”, שחמאס מצטער עליו עד היום”.

עוד התייחס גנץ להצהרה של ח”כ מיכאל ביטון ממפלגתו כי לא יצביע עם הקואליציה: “על מה מיכאל נאבק בתוך יו”ר ועדת הכלכלה? הוא נאבק בזה שהרפורמה בחקלאות שצריכה להתקדם, תקודם כמו שסוכם בעבר, וזאת מתוך שיח עם החקלאים. כדי שישראל תוכל לשמור על החקלאות שלה: בכל הארץ.

“כחול לבן לא רוצה בחירות, אך גם לא חוששת מזה. אנחנו נתחזק. כחול לבן מכירה במורכבות של הממשלה הזאת. היא רואה שיש בה ימין, שמאל, דתיים, שותפות עם הערבים. אבל אנחנו גם מכירים את המורכבות של החברה בישראל. אנחנו שמחים שהסדרנו תקציב ל 22/23.

בתוך כך, גם שר החוץ, יאיר לפיד, ערך מפגש לפעילי מפלגתו ואמר להם: “הצלתם את עם ישראל מאלטרנטיבה. אחת הבעיות שיש בזה שזה ממשלה שפויה של אנשים נורמאלים זה שהחיים התאזנו פתאום ואנשים שוכחים שאם לא הייתה הממשלה הזאת, אם אנחנו לא היינו עושים את הצעד הזה ויש עתיד לא הייתה קיימת לא היינו חוזרים אחורה, אלא הייתה פה ממשלת בן גביר וביבי גזענית, חשוכה אלימה ולא דמוקרטית, מזה אתם כל אחד מכם הציל את מדינת ישראל”.

שר החוץ יאיר לפיד (צילום: אלעד גוטמן)

Source: Maariv.co.il – חדשות מהארץ והעולם by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – חדשות מהארץ והעולם by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!