בעקבות ציידי הדבש בהימלאיה בנפאל – נפאל

דבורי האפיס לבוריאוסה, גדולות פי ארבע מדבורה רגילה, בערך בגודל אגודל. העקיצה שלהן צורבת ומכה בך. חטפנו כמה כאלה, במסע שלנו בעקבות ציידי הדבש בנפאל. “

מדריך מסע אחר לנפאל

רדיית הדבש נחשבת לאחד המקצועות העתיקים בעולם. פעמיי & בשנה בלבד, בתחילת חודש נובמבר ובחודש מאי, נרתמים גברי השבט לעבודת הפרך המסוכנת במצוקים בני מאות מטרים. זקני השבט זוכרים כי בימים עברו, פרנסת תושבי הכפרים היתה תלויה במלאכתם. אנחנו התלווינו לנאוק בן ה-71, העוסק בזה מזה חמישים שנה ברציפות. הוא למד את המקצוע מסבו והפך להיות אחד מרודי הדבש המבוקשים והמפורסמיז וזז “הצעירים שלנו בכפר מפנים לנו עורף” אמר נאוק, “הם עוזבים את הכפר.

” סולם נוסף הועמס על גב חברו. ברגליים קלילות כמרחף באוויר החל לפסוע במורד דרך עפר רווera שלוליות, מגשם הזלעפות שירד באותו הלילה.

דלקנו בעקבותיו אל מעבה היער, שם נעלמה הדרך לטובת גלישה בוצית על כסול שת

אך כדאי אולי שנתחיל מההתחלה…

לא שיערנו שעוד באותו היום, נמצא את עצמנו גולשים בג’ונגל תלול ובוצי

הפתעה בדרך

” טמנו את נעלי הטיול במזוודה, נעטפנו בביגוד רב שכבתי ושכתות נוספות נוספות נא ז.

יום בו התכוונו להתרחק ממסלול התיירים ולהעפיל בג’יפים אל המצוקים הקרים של המורדות הדרומיים של רכס האנפורנה, מקום משכנם של אנשי שבט הגורונג.

לא שיערנו שע גם לא שיערנו שנאלץ לתלוש עשרות עלוקות מהרגליים ונדמם.

” על אם הדרך הופיעו בני הכפר עם חצוצרות טיבטיות בעלות חוטם ארוך ותופים. פגשנו את נאוק, רודה הדבש הקשיש החייכן נמוך הקומה.

תוך דקות הבנו שה כפי שאנחנו ומבלי להצליח להתארגן ולהחליף את “נעלי העקב” והמלמלות, התחלנו במרדף & אחר & אחר & haltung. תחילה בדרך עפר ובהמשך בירידה תלולה עמוק במעבה הג’ונגל. גלשנו על התחת, במגלשת עלים ובוץ בליבו של מצוק בן 100 מטרים. מקלות ההליכה שהבאנו במיוחד לאירוע נותרו כלואים במזוודה. נתמכנו זה בזו ובמקלות מאולתרים שהכינו עבורנו תוך דקות אנשי השבט.

אי שם במצוק, באמצע שום מקום, פגשנו בשמאן. הוא פיזר קטורת, נרות ומנחות לרוחות המצוק והדבורים. ביקש להשקיט אותן על מנת שלא יפגעו לרעה ברודי הדבש ובנו. השמאן מלמל בין עצי הג’ונגל. ביקש להזכיר לרוח השומרת על הדבורים, שאנשי “אנחנו עם אבותינו. בבקשה תעוף, עזוב את המצוק, הנח לנו”.

קיר תמך הוכן מבולי עץ על דרגש הסלע, באמצעות סכין דמוי מגל וליפוף סיבי. סולם החבלים חובר אליו. המלאכה נערכה כשעה בידיהם של חמישה רודי דבש מיומנים. בליבם הם ידעו, כי רוחות המצוק והדבורים, לא יכעסו על התערבותם. הם ילוו וישגיחו עליהם ביום המחר. ההכנות לרדיית הדבש ליום המחר, הושלמו.

כעת חיכתה לנו עלייה תלולה חזרה.
באור קלוש אחרון, דהרנו עם הג’יפים אל הגסט האוס. הקור השתלט על ההר. רטובים מזיעה, מאובקים ממאמץ, התחלנו לפנטז על מקלחת וארוחת ערב חמה. חריקת בלמים בוצית הפתיעה את כולנו, הפכה משאלה לאשליה.

עץ גדול שהתמוטט, שכב על הדרך וחסם אותה. מסע רגלי חדש החל. מסע לילי. טיפוס במעבה הג’ונגל. במהלכו הניידים היוו לנו פנס. פנס שעתיד יהיה לגלות לנו שרגלינו מלאות בעלוקות.

בחברותא קבוצתית המצאנו הובי משותף – תלישת עלוקות וחקר עולם של חרקים מתקופת הדינוזאורים, שהתקבצו סבוצחותותותותותותותות ווorg שlassen ש וlassen של שלופhaltung מאותושותופופופופ של &ES lassen

נהגי הג’יפים ניסרו את העץ במהלך הלילה ועל גבי פרידות העלו אלינו את הוז.

אהבתי את היום הזה כל כך. טוב, אולי לא באותם הרגעים הקפואים במקלחת.

עננים של דבורים ענקיות

היום הבא במסענו בעקבות ציידי הדבש, החל בעצם בלילה. קרנבל קולני של חרקים העיר אותנו אל התה המקומי הרווי בג’ינג’ר חי, לימון.

יצאנו לדרך. תחילה בג’יפים ובהמשך שוב בטיפוס רגלי במעבה הג’ונגל. כובעי כוורנים חולקו לכולנו ונגלה כבר בדקות הראשונות שמזל שכך.

על. העשן מסלק את הדבורים מחלות הדבש, וממסטל אותן.

חלות הדבש הנראות כ”פטריות מדף “ענקיות הנאחזות בסלע, התרוקנו באחת מן הדבורים וצבען החום הפך לצהוב עז. מחזה מרהיב.

הרגעים הבאים הפכו לרכבת הרים רגשית מטלטלת והמחזה המרהיב הפך למחזה מא. הדבורים הנמלטות נחתו עלינו.

עננים של דבורים ע נ ק י ו ת…

גילינו כי הדבורים נמשכות בעיקר לשיער ועוד יותר לשיער המתולתל הבלונד יבלונד. הכובעים המרושתים, הצילו אותנו.

מבעד לעשן המיתמר אל פני המצוק, גילינו את נאוק על הסולם. לצידו היה תלוי סל קש ענק. כזה היכול להכיל את חלת הדבש המגיעה לגדלים של כשני מטרים.
נאוק אחז במגל המחובר בקצהו למקל במבוק ארוך. בעזרתו היכה שוב ושוב בחיבור שבין חלת הדבש לסלע. הוא קצר את החלות אחת אחרי השנייה במשך שעות ארוכות, בתוך ענן דבורים סמי. הוא שלשל את חלות הדבש אל חבריו במורד המצוק והם קרבו אותן אלינו והחלו לסחוט מהן את הדבש.

השמאן פיזר קטורת, נרות ומנחות לרוחות המצוק והדבורים

השמאן פיזר קטורת, נרות ומנחות לרוחות המצוק והדבורים

מדובר בדבש שונה ומיוחד – “הדבש המשוגע”. (2-3 כפיות) את הדבש מפיקות דבורי האפיס לבוריאוסה, מפרחי עצי הרודנדרון העוטפים בכיסוי פרותי וצבעוני את מורדות הanten פרlassen פרlassen פרlassen שושנות הפרחים שלהם, הלוהבים באדום, ורוד ולבן, רעילים מאד. מן הדבש מפיקים הכפריים תרופות שונות. הדבש עולה הון תועפות. פי שש ממחירו של דבש נפאלי רגיל. אנשי הגורונג השתמשו בדבש במשך מאות שנים כסירופ נגד שיעול וכחומר חי. “

אנחנו העזנו ונשנשנו ממנו קצת.

מאותו הרגע, החיים הפכו לדבש וכל מי שהיה לצידנו נהייה מותק של בן אדם.

מבעד לעשן המיתמר אל פני המצוק, גילינו את נאוק על הסולם

מבעד לעשן המיתמר אל פני המצוק, גילינו את נאוק על הסולם

מדובר בדבש שונה ומיוחד - "הדבש המשוגע"

מדובר בדבש שונה ומיוחד – “הדבש המשוגע”

להמתיק את החלומות

בסופן של שעות רדייה רבות, ירד אלינו נאוק כשמבט מלא גאווה נסוך עליו פהצ הפעם נעקץ רק פעמיים במצח ובלחי פעם אחת. דבורים הצליחו לחדור את כובע הרשת שלו ועקצו אותו אל מותן. גם ידיו היו מנוקדות מעקיצות. “היום אני כבר לא מתרגש מזה” אמר לנו נאוק “, אבל אני זוכר עד היום את הפעם הראשונה שבה ירדתי אל מצ מצ מצ ondק.

נאוק הזמין אותנו אל ביתו. היה לו חשוב שנכיר את אשתו. אולי נשמח אותה. אשתו, כך סיפר, “חולה עמוק בלב. הוא שלף שקית עמוסה בכדורים ותרופות.

בבית אפלולי עשוי מבוץ, ללא חשמל ומים זורמים. לאורו של חלון ונר, ישבה אשתו על שרפרף נמוך. היא פתחה בפנינו את ביתם, חילצה חיוך ארעי ושבה ושקעה אל רצינותה. כיסא או שולחן לא היו בו, רק מיטה, טאבון ומספר מדפים מעץ. שקים עם אורז ותירס נתלו מהתקרה, על מנת שחולדות ומיני שרצים לא יפגעו ב. הקומה השנייה אליה הוביל סולם עץ, שמשה כמקום אחסון ולינה.

הבית הוקף בטרסות מוריקות קטנות, בהם מגדלים הזוג תירס, דגנים וירקות ימל. הם הקימו בטרסות צריף עץ קטן המשמש אותם כשירותים, מהם מנותבים הצרכים לדישון היבולים. שם גם מוקמה מכלאה מבמבוק עבור הג’אמוס.

מאותו הרגע, החיים הפכו לדבש וכל מי שהיה לצידנו נהייה מותק של בן אדם.  הכותבת ונאוק

מאותו הרגע, החיים הפכו לדבש וכל מי שהיה לצידנו נהייה מותק של בן אדם. הכותבת ונאוק


הוא ישוב לעת ערב אל ביתו. ישלוף מן השקית שני כדורים ורודים ויגיש לאשתו כוס תה חם, עשוrecht
———————-
לימור צדוק – פוטותרפיסטית, פסיכואנליטיקאית לאקאניאנית ותרפיסטית בתנועה, הבעה ויהצ. מרצה. צלמת ומדריכת טיולים ותיקה ומוסמכת בעולם. התמחות 1991.
מקימה ושותפה במיזם “בדרך הצילום שלנו” עם מדריך הצילום עמית אלוני.


Source: כתבות – מסע אחר by www.masa.co.il.

*The article has been translated based on the content of כתבות – מסע אחר by www.masa.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!