בכיר בליכוד: “בגלל אנשים כמו מירי רגב, איילת שקד לא בליכוד”

מושב הקיץ של הכנסת נפתח אתמול בצל המשבר הפוליטי עם ניצחון לקואליציה, לאחרילת שתי הצעות אי האמון שהגישוס אוזais אrecht.

לחצו כאן וקבלו את עיתון מעריב לחודש מתנה למצטרפים חדשים>>>

ח”כ דוד ביטן שוחח היום (שלישי) עם גדי נס ברדיו צפון 104.5fm, והתייחס בפתח דבריו לדיווח בישראל היום לפיו בלשכת ראש הממשלה פועלים להחליף את רע”מ ביהדות התורה: “לא נראה לי שדבר כזה יכול לקרות. יהדות התורה וגם גפני ילכו עם הליכוד בגלל שהליכוד היא מפלגה מסורתית, אין שום סיכוי שילכו עם מישהו אחר. יאיר לפיד וגפני ביחסים טובים תמיד היו, זה שהוא הגיע ליום ההולדת לא אומר שום דבר. יותר צריכים להיות מודאגים מכך שליאיר לפיד אין בעיה ללכת עם המשותפת, זו לא פעם ראשונה. מזה צריך להיות מודאגים יותר מאשר עם גפני”.

על הטענות כי קיים שיתוף הפעולה בין הליכוד למשותפת, אמר: “זה לא נכון. הליכוד רק לגבי דבר אחד של הקדמת הבחירות יצביע עם המשותפת. תמיד בכנסת פה ושם הצביעו או תמכו באיזושהי הצעת חוק, זה לא דבר חדש. ההבדל הוא שכאן מדברים איתם באופן מיוחד כביכול לתמוך בקואליציה תמורת תמורות מסוימות, או בחקיקה או בכספים או בתפקידים. לכן, צירוף של הרשימה המשותפת לקואליציה הוא בעייתי. אבל אם הם יעשו את זה הליכוד רק יגדל בסקרים ועוד ציבור יעבור לליכוד ולאופוזיציה”.

בהמשך, העריך חבר הכנסת מהליכוד כי מדובר בתקופת זמן של חודש וחצי עד שממשלת בנט־לפיד תיפול. “כמה הם יכולים? נגיד עכשיו לפיד יסכם עם המשותפת על כניסה לקואליציה אז זה ייתן להם עוד קצת זמן אבל מה יעשו אנשי הימין? אני לא רואה מצב שזה יחזיק מעמד בכל מקרה גם אם ינסו לעשות הנשמה מלאכותית. הממשלה הזו נפלה, אין ויכוח על זה. אם עכשיו יעשו קואליציה חדשה חדשה עם המשותפת יהיו לזה השלכות כאלו ואחרו”.

“הבנתי שפרסמו שאיימן עודה אמר שהם קיבלו תמורה כספית על אתמול, זה לא ימשך הרבה זמן. יהיה לחץ של הציבור הערבי על המשותפת. אני חושב שהליכוד עשה טעות אתמול שהוא הגיש הצבעת אי אמון, לא חייבים כל שבוע להגיש. היו צריכים לתת, לראות “

לדבריו, “הצבעות אי האמון האלו הוכיחו שיש שיתוף פעולה בין הקואליציה לרשימה המשותפת. מה יעשו אנשי הימין הקואליציה? גדעון סער וכל החברים בימינה – כל דבר יש לו משמעות, לכל דבר יש השלכות. לכן, צריך להמתין בסבלנות, לא תוך שבוע זה יקרה אבל זה יקרה”.

בהמשך, הביע ח”כ ביטן את דעת זה לא סוף פסוק, אני מקווה שלא יעשו את הטעות וברגע שיראו שאין סיכוי ימוש”.

“אי אפשר להקים ממשלה חלופית כרגע”

לאור אמירותיו, תהה גדי נס היכן עומד סגן השר אביר קארה בצל המשבר הפוליטי, וח”כ ביטן תקף: “אביר קארה לא צריכים לנהל איתו מו”מ, הוא טיפוס שחוזר כל הזמן. הוא עושה מו”מ עם אנשי הליכוד ויום אחרי זה חוזר בו. זה לא הבן אדם שאנחנו צריכים. יש אנשים אחרים. עשו טעות בזמנ תמיד אנחנו יכולים לגנוב מישהו שיעבור לאופוזיציה וללכת לבחירות. “

בצל המשבר הפוליטי אליו נקלעה הממשלה מאז פרישתה של ח”כ עידית סילמן מתפקידה כיו”ר הקואליצ & צוד שבסוד שבס שבס לפ & א שקד שקדße שקד שקד & לל & ללwas שבסוד שבסוד שבס שבס שבסigh. ח”כ ביטן הסביר: “בגלל אנשים כמו מירי רגב ועוד אנשים איילת שקד לא בליכוד. ” אני חושב שהמטרה העיקרית קובעת, אבל לאנשים אחרים זה לא קובע כנראה, חבל. כרגע אנחנו לא יכולים לצרף את איילת שקד גם אין צורך כרגע”.

איילת שקד, אביר קארה (צילום: מארק ניימן, לע”מ)

Was ist los? ” העתיד הפוליטי של כל אחד מהם חשוב לכל אחד והכול יכול להיות. אני לא מנהל שיחות ולכן צריך לפנות בעניין הזה ליריב לוין שמנהל אתה יחד עם סמוטריץ ‘”.

בסיום השיחה, חזר ח”כ דוד ביטן על נבואתו לסיומה של הממשלה: “חודש וחצי אלא אם כן תקום קוחץלק & לקל ​​לקל לקל לקל לקל לקל לקל לקל לקל לקל שזל שזל שזל שזל שזל שזל לקל לקל לקל לקוחץ לקל & לקל ​​& לקת & לקת & לקת של של לקל לקל לקל לקל לקוחץ לק לק.. & לקת לק לק.. & לקת לקל לקל לקל לקל לקל לקל לקל לקל לקל לקל לקל לקל לקל לקל לקל לק לק.. & לק לק.. & לק לק.. & לק לק.. & לק לק.. & לק לק לק..von ש שז.. & לק לק.. & לקeicht אני לא רואה את אנשי הימין, שקוראים לעצמם ימין בקואליציה, חיים עם סייוה וא. ” לכן, אי אפשר להקים ממשלה חלופית כרגע אלא רק ללכת לבחירות”.

“בנושא הבחירות גם למשותפת יש אינטרס, אתה רואה את הסקרים.


Source: Maariv.co.il – פוליטי – מדיני by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – פוליטי – מדיני by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!