בהלת הפוליו: רופא ילדים בכיר מסביר כיצד מערכת הבריאות נערכת

מחלת פפוליו ממשיככ להפפפט בישראל לראשונה זזונה שנים, ואתמול ועדת הברות כככסס דנה בנושא. הבוקר (שני) שוחח פרופ’ צחי גרוסמן, יו”ר האיגוד לרפואת ילדים, עם ניסים משעל וענת דוידוב á-103FM.

„אנחנו במצב שיש תיאור של ילדה אחת בירושלים לפני כחודש ויותר שהתגלה אצלה שיתוק ילדים בפוליו. אם יש ילד אחד שחלה בשיתוק, יש עוד מאות ילדים אחרים שנושאים בגופם את הנגיף ועוברים אותו בצורה קלה עד מחלה שפעתית, בעצם לא מיוחדת. אחד מתוך אלף מתבטא בשיתוק כך כךכךפיצות הגגיף הרבה יותר גגוהה מאשר אותה ילדה שצצצצצ הה פפחפפופ ‘גגוססן את דבריו.

בהמשך נשאל האם יש קשר בין ההתפרצות המחודשת לבין הקורונה:.. „זה לא מתחבר לקורונה, השאלה היא לא למה עכשיו מחלת הילדים שכנגדן אנחנו מחסנים בטיפות החלב לא נכחדו מעולם הן תמיד נמצאות איפשהו ומחכות להזדמנות להתפרץ שוב ברגע שהכיסוי החיסוני יורד מתחת לרף מסוים המחלה מתפרצת”.

צחי גרוסמן (צילום: נועה גרוסמן)
  • ליל הסדר, חול המועד וחג שני: זמני כניסת ויציאת חג הפסח

„החיסון הזה הוא חיסון שמצריך כיסוי חיסוני גבוה בחיסוני טיפות החלב מדברים בד”כ על חיסונים שהכיסוי החיסוני צריך להיות 90 אחוז ומעלה כלומר ש 90 אחוז מילדי ישראל יהיו מחוסנים כנגד מחלה מסוימת -. זה מבטיח שהמחלה לא תתפרץ. פפוליו קורה צצצ לא טוב שכיסוי החיסוני ט יבות 80 אחוז בחקק לא קטן מקטןזור האץץ, זז כיסוי לא טא טוב. כשהכיסוי הארצי יורד למספרים האלה מה שקורה הוא שהנגיף מחכה להזדמנות, הוא חי בתוכנו עדיין אמנם בשליטה רוב השנים, אבל אחת לכמה שנים וזוכרים את מה שקרה ב -2013 שוב נמצאו נגיפים בביוב. אמנם אז לשמחתנו לא היה מקרה קליני אבל הנגיף קיים”, הוסיף.

על מבצע החיסונים המתוכנן אמר: „זו אמורה להיות פריסה של כל המדינה, של ילדים בגילי 0-17, משום שלהערכתנו זו קבוצת הגיל שבקרבה מסתובב הווירוס בירושלים התגלו במקרים של בדיקות צואה בילדים בגלל המקרה שקרה שם לאחרונה גם בקרב מתגברים, נגיף בצואה.. הילד מרגיש מצוין אבל הנגיף המסוכן נמצא בצואה שלו”.

לססוף התיייסס לוויכוח צציבורי נוגג לחיסונים: “זז ככררה יתחיל. פפוליו אחת ססיבות שאנו בבבעיה םם החיסון זזז זז זזז חם חסון םם ים זז זז חא חאון םם ים זז לא חא טטוב םם םם צא לא טוב םם םם לא לא טובים ככר שהוסיפו אותו לגגגה ב -2013 על קק אותו אירוע ביוב קקקה דזז – אינו שיש התגגגות קקקל אותו. Deutsch :.

סייעה בהכנת הכתבה: עופרי גליכמן, 103fm


Source: Maariv.co.il – בריאות by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – בריאות by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!