בהלת אבעבועות הקוף: איך מזהים את התסמינים והאם יש סיבה לדאגה?

” ” איך נדבקים בה, מהם התסמינים והאם יש סיבה לדאגה? ‘

מה זה אבעבועות הקוף

אבעבועות הקוף זאת מחלה ויראלית ששי{ בתוך המשפחה יש גם את מחלת האבעבועות השחורות, שהוכחדה בעבר םאמצעות חיוו. אבעבועות הקוף הרבה פחות קטלנית. זאת מחלה שנפוצה במערב אפריקה, ובניגוד לשמה, היא לא קשורה בקופים ולפי הדיוחים ברוב המקרים מדבור בחשיפה למכרסמים באזור אלה כמולד חולד סנא סנא & למכרסמ & באזhaltung בעבר כבר היו התפרצויות קטנות מחוץ לאפריקה שברוב המקרים ppe & arf קשורות למישהו שטיift באפריקה וחזר אור עסק ביבוא חוקי שלקanten חזרö & Morgen

איך נדבקים, ומה התסמינים?

” בùwor

המחלה מתחילה בחום ובהרגשה לא טובה, בדומה לשפעת. אחרי יום עד שלושה ימים מופיעות שלפוחיות על הגוף, שנשארות למשךין שבועים לארבעה והstellt שנשארות בהדרגה לגלדים שנופלים מעצמם לארבעה והופכות בהדרגה לגלדים שנופלים מעצמם. יש דיווחים על מקרים שבהם שלפוחית ​​מופיעה על קרנית העין וגורמת לפגיעה ב. “

אבעבועות הקוף (Foto: Cynthia S. Goldsmith, Russell Regnery/CDC/Handout via REUTERS)

איך נמנעים מהדבקה, ומה עם חיסון?

” מדובר באחד החיסונים העתיקים שפותחו והוא מגן בכ-80% נגד אבעבועות הקוף. הוא לא ניתן באופן שגרתי מאז שאבעבועות שחורות הוכחדה ונמצא במאגרים שו.

פרופ’ בן עמי מסביר יכולות להיות לחיסון תופעות לוואי משמעותיות מאחר מאחר שמעותיות מאחר שאחר היו מקרים שבהם הוא גרם באופן בלתי ישיר לפגיעה באנשים מדוכאי חיסון שגרים עם שקיבל חיסון. הפעם האחרונה שהשתמשו בו בישראל ppeera ב-2002-2003 כשהיה חשש עולמי מהתפרצות של אבעבועות שחורות. הנוגדנים מופיעים לאחר 14-10 ימים. אחרי שמתפרצת המחלה משתמשים בתכשירים שונים לאנשים בסיכון, בעוד לרוב האנשים זה עובר מעצמו ללאורך בטיפול מיwor.

מתים מזה? יש סיבה לדאגה?

לדברי פרופ ‘בן עמי, רוב הנתונים על תמותה מגיעים מאפריקה, וצריך להתיחס אליהם בזהירות מסוימת. שיעורי התמותה ממחלת האבולה באפריקה, למשל, גבוהים יותר מבמערב. באפריקה יש שתי תתי משפחות של הווירוס הזה. אחד במערב אפריקה ואחד במרכז אפריקה. במרכז אפריקה שיעור התמותה הוא 10% ובמערב אפריקה 1%. הנגיף שמסתובב בעולם ונמצא בישראל הוא המערב אפריקאי.

פרופ’ בן עמי מדגיש כי לא צריכה להיות דאגה גדולה מהמחלה כרגע. אין סימנים שמעידים שאנחנו בפני התפרצות בסדר גודל גדול, אבל זה מצב מתפתח ו מקר & מאובחנים בכל העולם. צריך להיות במעקב צמוד ולבנות מדרג של צעדים שתואמים את המצב האפידמיגל. בשבועות הקרובים נבין יותר טוב לפי היקף המקרים. המסר הנוכחי abe אם אתם יודעים חשיפה למישהו שאובחן עם המחלה או שמופיע על פני הגוף נגעים – זה צריך לע לע חשד & צר & chesף לפנ לפנלפנ לר לרurf.

Bildnachweis (Foto: CDC/Getty Images)Bildnachweis (Foto: CDC/Getty Images)

האם יש קשר לתחלואה בקרב קהילת הלהט”ב?

פרופ’ בן עמי הסביר כי עניין ההקשר בין הקהילה למחלה לא נראה בעבר. לאחרונה הופיעו דיווחים על אבעבועות שחורות בקרב להט”בים בספרד ובליסבון ושבפורטוגל, אך לדבריו אין שום חשד שמדובר במחלת מין והקשר הוא מספרי בלבד – ולפי שעה ללא נסיבתיות. “יתכן שהוא התחיל להסתובב באוכלוסייה הזו ללא קשר נסיבתי. אין חשד שיש העברה מינית של הנגיף הזה אלא רק במגע קרוב של גוף לגוף”.

” באגודת הלהט”ב מבקשים להדגיש כי לא נמצא ב בין הדברים, אך גם בארגון הבריאות העולמי בודקים את נ הנושא.


Source: Maariv.co.il – בריאות by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – בריאות by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!