אלו הסיבות שהופכות את אאודי RS3 למכונית כל כך נחשקת

אפתח בווידוי, טרם אפרט על מבחן הדרכים שעבר עליי בסוף השבוע האחרון. אילו היה לי הרבה כסף, המון, והיה באפשרותי לרכוש רכב שני בשביל הכיף ו וapp, בחנ & שלauber כפה & לה שלanis חי של & של dachte, הarte הה &kunft הה &kunft. אפורה או אדומה, עדיין לא החלטתי.

הרכב הראשון בחניה היה משפחתי מרווח, פרקטי ונוח, פרמטרים ש־ rs3 לא בדיוק עונה עליהם, אבל הרכב השני היה rs3 לא אחר אחר.
כמעט חודש, מאז נחת היא נחתה בתצורות סדאן (ארבע דלתות ותא מטען מרוח) וספורטבק (חמש דלתות) עם אותם נתונים טכניים והבדל של כ־ 18 אלף שקלים (אאודי rs3 Sportback חל חל מ־ 460 אלף אלףים).

רק כדי לעשות קצת סדר: RS3 היא ממשפחת ה־A3, המשפחתית פרימיום, שבשנים האחרונות קיבלה מנוע 1.5 ליטר שהפך אותה לאופציה ספורטיבית פושרת, ולכן ישנן גם גרסאות S3 ואאודי RS3, שמאפשרות ביצועים לחובבי הנהיגה המהירה והעצבנית.

RS3 היא בעלת עיצוב אאודי ספורט קלאסי ויפה, בלי דרמות מיותרות. יש בה לא מעט אבזור ספורטיבי, ספוילר אחורי וקדמי, קליפרים בצבע אדום, חבילת עיצוב הכוללת סמלי RS, מקרני לוגו RS לרצפה עם פתיחת הדלתות הקדמיות וחישוקים עם עיצוב ספורטיבי בצבע אפור פלטינום בקוטר 19 אינץ’.

הצבע הירוק של רכב המבחן שקיבלתי כובש, ואין עין שתפספס אותו. ” ” בשורה התחתונה: היא נראית מצוין.

תא הנהג והנוסעים מזמין ואיכותי. במרכז הקונסולה מערכת מולטימדיה עם מסך מגע בגודל 10.1 אינץ’, שבו לוח מחוונים, מערכת שמע עם עשרה רמקולים, מפתח חכם, בקרת אקלים מפוצלת לשלושה אזורי שליטה, חבילת תאורה פנימית מורחבת, מושבי ספורט קדמיים חשמליים עם תמיכה לגב תחתון, ריפוד עור שמשולבים בו סמלי RS, סאן־רוף פנורמי נפתח ועוד.

אודי RS3 ספורטבק (צילום: יצרן)

הרכב הספורטיבי הזה, אם תתעקשו כוש־ארבע להתאים למשפחה בת שלוש־ארבע נפשות, אבל זה לא קהל היעד שלו. מרווח הפנים מאחור יתאים לילדים או לנוסעים שגובהם עד 1.60 מטר, ותא המטען יאפשר אחסון קניות מצומצמות. “

ואכן, העניין המרכזי ברכב הוא המנוע: נפח 2,5 ליטר, טורבו וחמישה צילינדרים שעושים את כל ההבדל. מהצלילים ועד ההרגשה, עד שלמי אכפת מצריכת הדלק. “

הנתונים מרשימים למכונית משפחתית קטנה, שזכתה כבר בתואר “המשפחתית המהירה ביותר בייצור סדרתי”. הספק המנוע הפועם בה כ־400 כ”ס המושגים מ־5,600־7,000 סל”ד, והמומנט המרבי הוא 51 קג”מ בטווח של 2,250־5,600 סל “ד. נתון התאוצה מ־0 ל־100 קמ”ש הוא 3.8 שניות, 0.3 שניות מהר יותר מהדגם היוצא. “

המהירות המרבית היא 250 קמ”ש. תיבת ההילוכים, שעשתה עבודה טובה בלי להרוס למנוע את העבודה, היא תיבת S-tronic בעלת שבעה הילוכים. למרבה המזל והפלא, ועל אף התקנות המחמירות נגד פליטת מזהמים בכלי רכב, אאודי לא הולכת לוותר על המנוע הזה , (שנכון להיום עומד על דירוג זיהום של של 15 מתוך 15), ולטובת כל אוהדיו ולטובת המותג, תשקיע כסף רב אותלל & אlassen.

פורשה 911 (צילום: יצרן)פורשה 911 (צילום: יצרן)

מערכת ההנעה הכפולה, הנעת ה־quattro הידועה של אאודי, היא בעלת דיפרנציאל אחורי אקטיבי, המפחית תת־היגוי ומאפשר ביצוע “דריפטים נשלטים”. המתלים, מתלי RS ספורטיביים, כוללים בולמי זעזועים מתקדמים. מערכת ההיגוי כוללת טכנולוגיה שמאזנת ומסייעת להיגוי מיטבי בכל מהירות שהיא (היא מכונה “היגוי פרוגרסיביב & ×), ומצבי הנהיגה יהנדסו לכם צ צ מצב נ נ & מסל & כ כ כ כ א & 9 תח של א & א &; לי אין בעיה עם התחושה הטכנולוגית־רובוטריקית משהו שאופפת את הנהיגה ב־RS.

בהיבט הבטיחות הורגש חסרונן של מצלמת ה־ 360 הידועה ומערכת בלימה אוטומטית בנסיעה לאחור. מה שיש זה מערכות מתקדמות מקוריות, כמ

בשורה התחתונה: אאודי RS3 מספקת הרבה כוח ומהר ועולה במעלה ההילוכים היטב. היא יציבה ומגרגרת, מהירה, משתפת פעולה עם כל תמרון ובעיקר מרחיבה את הו י.


Source: Maariv.co.il – רכב by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – רכב by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!