אילו צעדים יכולה משפחה לנקוט אשר ימנעו ככל האפשר את שחיקת הכסף

” ” ” אינפלציה, כידוע, גוררת עליית ריבית, שמצדה עלולה לגרום למיתון, כלומר האטה עד בלימה מוחלטת של ppe & צמapp במשק. לכל אל


גיבוש אסטרטגיה משפחתית


“הצעד המיידי הוא לגבש אסטרטגיה משפחתית לגבי ניהול החסכונות ורמת החיים שלה ואיך נערכים לסכנה”, מסביר מסביר “, מסביר גיל אורלימנטור לצבירת נכסים ומפתח תוכנית “סוד הכסף”, “למשל, מה טווח ההשקעה, מהי רמת הסיכון שאני יכול לחיות איתה ואיך אני מגדיל את החיסכון שלי, כי זה הדבר היחיד שנותן לי ביטחון. ואת זה צריך ואפשר לעשות כבר מחר בבוקר”.

גיל אורלי (צילום: בנק הפועלים)

השלב הבא והמתבקש הוא הורדה מכוונת של רמת החיים, במיוחד כשאנו בתקופה של אי־ודאות ואין שום הערכה בנוגע לשאלה זמן י anis משבר משבר & באapp עה עוצמurf. “חייבים במיידי לעשות רשימה מדויקת של ה ההכנסות והוצאות שלנ “והשלב השלישי, שהוא משמעותי במיוחד, הוא לעשות סדר בחסכונות השונים שלנו בכל הטווחים – קצר, בינוני וארוך – ולראות איך נוכל לעשות בהם שימוש מושכל בתקופה זו. אני מתכוון לקרנות פנסיה והשתלמות, קופות גמל, השקעות, איגרות חוב, חסכונות קצרי מועד ועוד ועוד”.


קופות גמל להשקעה


” – “החשש שהכסף שלנו יישחק בעקבות האינפלציה והעלאות המחירים הוא טבעי, ולצורך כך יש כמה וכמה מוצרי השקעה שונים שכל אחד יכול לחסוך דרכם או לשפר באמצעותם את מצבו”, אומרת חגית אלווסיועצת השקעות בכירה בפועלים INVEST סניף הרצליה, “למשל, קופות הגמל שהן מהסדרי ההשקעה הנפוצים והחשובים ביותר בישראל, ומשמשות לרוב למטרות חיסכון לטווח ארוך. גם קרנות הפנסיה והשתלמות הן, בין היתר, סוגים של קופות גמל. ישנן קופות גמל להשקעה שהינן נזילות ולא משמשות רק לחיסכון פנסיוני, אלא עשויות לשמש לחיסכון לטווח קצר יותר”.

חגית אלווס (צילום: בנק הפועלים)חגית אלווס (צילום: בנק הפועלים)

ואיך ניתן לעשות בימים אלה שימוש מושכל בקרנות ההשתלמות שיש לרבים מאית?
“קרן ההשתלמות היא בעצם קופת גמל לשכירים ועצמאים. במקור, היא נועדה לשמש את העובדים למימון השתלמויות כגון כנסים מקצועיים ולימודי המשך, אולם כיום משמשת על פי רוב כאפיק חיסכון כללי לטווח בינוני. קרן ההשתלמות היא בדרך כלל נזילה ופטורה ממס מתום שש שנים”.


תיקי השקעות מנוהלים


ובמצב של חוסר ודאות שכזה, מומלץ ליצור עם גופים שיכולים, בתיאום ציפיות תוך מתן מתן מתן י את & תhaltung את את את את את & תhaltung את על עב עבigh. זה נקרא “תיק השקעות מנוהל”, להבדיל מתיק השקעות מיועץ, שבו יועץ פיננסי שאיתו הלקוח חתם על סכם מבצע בהסכמתו השינais לקanis בתיק. תיק מי

“כלי נוסף וחשוב לשמירת ערך הכסף הוא פיקדון אוכנית חיסכון בבנק ו מתאוכנ תוכנית חיסכון בבנק ווא מתאים לטוח הקצר עד אר app ארarf אלanten אלהanten אלöera מבהanten ארהרane אלהanten מבהanten מבöera מבהanten ארהרane אלהanten ארהanten ארהרane אלהרane אלהarte ארane. “במקרה זה ישנה רמת ודאות גבוהה לקבלת הקרן והריבית, כשגובה הריבית תלוי בסכום ההשקעה ובטווח ההשקעה. קיים יתרון לגודל הפיקדון, וישנה כמובן גם האפשרות שיהיה פיקדון שקלי או צמוד מדד, עם נזילות שיכולה להיות יומית, שבועית, חודשית, רבעונית, שנתית וכו’ .

ואיך נחשפים למידע החשוב הזה?
“יש במרכז לצמיחה פיננסית של הבנק וגם באתר FINGROW קורסים ומידע למשקיע המתחיל והמתקדם על הבורסה, על שוק ההון ועוד. ניתן להזמין מידע פנסיוני מהמסלקה של האוצר ולקבל ייעוץ פנסיוני אצלנו, תוך תיאום פגישה בכל אחד מ־15 מרכזי הייעוץ של הבנק הפזורים ברחבי הארץ “.

חמש נקודות:


1. ישנן קופות גמל להשקעה שהינן נזילות מ & עדauber רק לחיסכון פנסיוני, אלאויות לשמש גםיסכון לטונ קצר י עש morgen לשמש גם לחיסכון לטוח קצר י י י י י י י י תר תר תר י י י י י י י י יותר.
2. קרנות ההשתלמות, שנועדו במקור למימון כנסים מקצועים ולימודי המשך, משמשות היום פי רוב כאפיק חיסכון לטוח בינוני.
3. תיק מי
4. פיקדון א
5. על כל ב בית לוודא באופן שוטף שאין לו גירעון בין ההכנסות ו ane צא & haltung לח לכך שתמיד יהיה סכום מסום שיופרש לחיסכון.


Source: Maariv.co.il – כלכלה בארץ by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – כלכלה בארץ by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!