אחרי יום העצמאות ה-74: אלו החופים היפים של ישראל שחובה להכיר

ישראל היא אחת מהנקודות האסטרטגיות החשובות ביותר שידע העולם. “

” כך רמת פני השטח עולה ונוצר התל עם שכבות היסטוריות מתקופות שונות. בארץ יש כ־ 200 שטחים כאלה במקומות אסטרטגיים שונים, שלושה מהם (מגידו, חצור שבע שבע) זכרו להכרה כאתרי מורשת עולמית.

מאחר שאנחנ

גן לאומי תל אשקלון

הגן הלאומי תל אשקלון הוא ללא ספק אחת מפניני הטבע שיש על קו החוף. מעבר לנוף ע העיר העתיקה שנחשפה הייתה מוקפת סוללה להגנה ובפתחה שער מרשים.

מבחינה היסטורית, לעיר הדרומית הייתה חשיבות אסטרטגית בכל הקשור למיחר . ” תוסיפו לזה שפע של מים, מזג אווera נעים ושטחים חקלאיים איכותיים, ומדובר בעיר אידיאלais.
את המסלול מומלץ להתחיל, איך לא, באחת מהנקודות החשובות ביותר שנחשפו: “ה ש”. השער העתיק נמצא בקרבת הכניסה וממנו אפשר לצאת לדרך לשאר נקודות האניין. על פי ההערכות, השער הכנעני נבנה אי־אז בשנת 1850

אחרי שתתרשמו מהשער, תוכלו לעלות עם השביל שמקיף את מתחם השער אל נקודת התצפית הראשונה שמציעה נוף פנורמי של חוף הים וחלקה הצפוני של אשקלון, מתווה סוללת העפר והחומה. משם תצאו אל מרכז הגן. ” עם השביל תוכלו ללכת אל חוף הסלע – חוף סלעי יפהפה. שימו לב, למרות הפיתוי אסור להיכנס כאן למים – הים כאן סוער ויש בו זרמים זרמים . במקום לטבול, הביטו על עמודי השיש האופקיים שנעוצים בחומה. אף על פי שהם מזכירים קני תותחים, לא ידוע מה היה תפקידם של העמודים באמת. כאן תוכלו לסיים את הסיור, לשוב אחורה ולחתום את הסיור בחוף הים המוסדר.

איך מגיעים: פונים בצומת אשקלון מערבה לכיוון הים ונוסעים ברחוב בן־גור. מגיעים לצומת טי ובו פונים שמאלה.

גן לאומי תל דור

באחד החופים היפים ביותר שראל ישראל, בשטח של הגן הלאומי היושב ממש על קו החוף, נמצא תל דור. התל המרשים יושב על רכס כורכר בדרום חוף הכרמל. הרכס שמפרצי ” אם תנס

לאורך השנים ד בתל דור יש מסלול הליכה קל שמתחיל במבואה. עם השביל המוסדר הולכים מערבה עד שמגיעים אל שביל הרכס. “

גן לאומי תל דור (צילום: וסי אוזן, רשות הטבע והגנים)

בעבר פעלה באזור הבריכות תעשייה שלמה שהפיקה את צבע הארגמן. מכאן ממשיכים עם השביל אל שרידי המקדשים הרומיים. השרידים הם עדות יחידה לכך שהעיר דור נכבשה על ידי אלכסנדר מוקדון (התקופה הלניסטיסטית beginnen) בשיא שגשוגה. מכאן השביל עולה אל קצה הרכס, ואל נקודת תצפית מרהיבה, שממנה ניתן לראות את שרידי הנמל & עתauber, הלגונה הכחולה של נחשולים וanis אapp arteאאינסה שלוף ו anis ו & פקapp. אחרי שתנשמו אווwor צלול ותיהנו מהנופים הקסומים, תוכלו לשוב על עקבותיכם בחזרה אל הרכבים.

איך מגיעים: מכביש 4 פונים מערבה לכיוון קיבוץ נחשולים. חולפים על פני הכניסה לקיבוץ וממשיכים צפונה בדרך עפר נוחה לכיון בית העלמין של נחשולים. מנקודה זו עוקבים אחר השילוט.

גן לאומי חוף פלמחים

על שטח של כ־221 דונם משתרע גן לאומי חוף פלמחים. החוף הוכרז לפני כ־20 שנה, ואפשר למצוא בו את אחד מהתלים המרשימים בארץ. בין נקודות העניין של הגן נמצא חוף ים בתולי, רכס כורכר ושרידים של יר ה ה.

המסלול של הגן מתאים לכל הגילים, והוא מתחיל עם שביל מוסדר ממש אחר קופוה. Mehr anzeigen המצוק הוא למעשה סלע גדול שיוצא מהים בחלק הדרומי של הגן. הסלע הוא שריד מהעיר העתיקה. עיר שמתוארכת לתקופה הכנענית התיכונה. אז, העיר שכונתה “מחוזה דימנין” (הנמל של יבנה) הייתה מוקפת סוללה ענקיג שה שה לא הרבה מכירים את סיפורה של העיר, אךויות מלמדות עליבותה הרבה על כך שצליrecht רבים עברו בה על כך שצליrecht רבים עברה.

” חוץ מנופי החוף, כדאי שתשימו לב לצמחייה הייחודית שגדלה על המצוק. על הרכס צומחים בין היתר קריתמון ימי ונר הלילה החופי. בכלל, אי אפשר לא להתרשם מפלאי הטבע בשלב זה. מצד אחד המצוק הגבוה שעליו אתם עומדים, מצד שני שאון הים והגלים שפוגשל ם ם.

גן לאומי חוף פלמחים (צילום: משה פישרגן )גן לאומי חוף פלמחים (צילום: משה פישרגן )

וכפי שאתם בוודאי מתארים לעצמכם, העושר של הסלעים אומר אושר של בעלי חיים ימ & ם אז תתפלאו אם תראו אחדהם מוטט לוטט ל אז אל תתפלא morgen. בשלב זה תוכלו להחליט אם לחזור על עקבותיכם או שמא לרדת להליכה לאורך הח. אם תבחר גם כאן ניתן לטפס על הסוללה וליהנות מנקודת תצפית נוספת.

איך מגיעים: מכביש 4 פונים במחלף גן רווה לכביש 4311 לכיוון פלמחים. “

גן לאומי ושמורת טבע חוף גדור

בין גבעת אולגה למכמורת מחכה לכם הגן הלאומי ושמורת טבע חוף גדור. ” האתר הארכיאולוגי הבולט בשמורה הוא תל גדור. התל נמצא על ראש מצוק בגובה של יותר מ־30 מטר מעל חוף הים. במדרון המזרחי והצפוני של התל מצאו הארכיאולים שברי כלי חרס המעידים י יישוב מתקופת הברזל ועד ימי הבינera.
בראש התל נמצאו גם שלושה נדבכי אבן של מבנה מאבני כורכר מסותתות. בקרבת המבנה נמצאו שברי חרסים, חלקם מהתקופה הביזנטית ותחילת התקופה הא. ההערכות הן שהמבנה שימש כמגדל שמירה.

המסלול שלנו מתחיל ברחבת החנייה של חוף גבעת אולגה. מכאן נצא דרומה אל תוך השמורה. ההליכה היא בסמוך לקו החוף ועל גבי הרכסים. שימו לב, בניגוד לאתרים אחרים, כאןוכלו לבחור באיזה מהשבילים ללכת, כשכולם מובילים לאותה הנקודה – ראש המצוק. אם אתם אוהבי ים, לא תוכלו להתעלם מהנוף עוצר הנשימה של המפרצונים שלר הצ גל.

חוף ותל גדור (צילום: יעקב שקולניק)חוף ותל גדור (צילום: יעקב שקולניק)

אחרי הליכה של כקילומטר, תוכלו לראות מבנה ישן מימי המנדט הבריטי, אשר הפעילו בו מטוח ירי. במרחק דקות הליכה ספורות מהמבנה מגיעים אל תל גדור. כשאתם מגיעים לפסגה, היו ערניים, כי יש סכנה אמיתית של התדרדרות ונפילה. מהתל אפשר להמשיך עוד דרומה אל ה”מפרץ הסיני” – מפרץ קסום ושקט. מכאן, אחרי שתיהנו מהנוף, השקט והטבילה, תוכלו לחזור חזרה.

איך מגיעים: כניסה דרומית: ממחלף ינאי פונים למכמורת. חולפים על פני הכניסה למכמורת וממשיכים צפונה עוד כ־300 מטר לרחבת החניה; כניסה צפונית: רחבת החניה של חוף אולגה.


Source: Maariv.co.il – תיירות by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – תיירות by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!